niedziela, 8 września 2019

Albumik z kopert na listy

Koniec wakacji w skrapującym Wrocławiu to oczywiście udział w Twórczym Końcu Lata, którego piątą edycję Kwiat Dolnośląski zorganizował 24 i 25 sierpnia. Przez dwa dni odbywały się nie tylko płatne warsztaty, ale też darmowe pokazy i make&take. Ostatnim make&take imprezy było wspólne robienie albumiku z kopert na listy, które miałam przyjemność poprowadzić. Dziś chciałabym Wam pokazać taki albumik.


Do wykonania tej pracy potrzebne były: cztery koperty, pasek zwykłego białego papieru (np. kawałek piątej koperty), dwie tekturki na okładkę (np. z pudełka po butach), wstążeczka na wiązanie i trzy arkusze papieru scrapowego.


Albumik ma cztery karty. Każda zrobiona jest z koperty i ma w sobie dużą kieszeń. Można w niej przechowywać zdjęcia, tagi czy notatki ze wspomnieniami z dokumentowanego wydarzenia.


Gdy ilość arkuszy papieru skrapowego w projekcie jest ograniczona, nie obejdzie się bez "łatania braków" ścinkami. Warto wtedy ograniczyć ilość różnych wzorów użytych na jednej "rozkładówce", aby uniknąć wrażenia chaosu i przeładowania. Poza tym użycie jednego wzoru na dwóch sąsiednich stronach (nawet w formie małego ścinka) zwiększa wizualną spójność całej pracy. 


Kieszonka w karcie powstaje na dwa sposoby. Pierwszy to wykorzystanie naturalnego otworu w kopercie (jak na zdjęciu powyżej). Drugi to przecięcie "dna koperty i zaklejenie naturalnego otworu papierem skrapowym. Pierwszy sposób jest bardziej dekoracyjny. Drugi daje nam pełną stronę na wklejenie dużego zdjęcia.


Gdy dobieramy do siebie ścinki, aby okleić strony papierem ozdobnym, warto wykorzystać okazję do zrobienia dodatkowych kieszonek na tagi i karteczki.


Albumik można wykonać z większej ilości kopert, zrobić w nim dodatkowe karty-klapki, ciekawie wyglądałby albumik zrobiony z kopert różnego rozmiaru. Zasada konstrukcji jest prosta: każda koperta ma klapkę, którą wykorzystujemy jako łącznik z inną kopertą lub okładką. Reszta to Wasza inwencja twórcza. 

Zapraszam do zabawy i pozdrawiam serdecznie, Ania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mint dots , Blogger