sobota, 28 grudnia 2019

Świąteczny albumik z torebek śniadaniowych

Święta już za nami, mam nadzieję że zostawiły Wam po sobie wiele miłych wspomnień. Nie trzymajcie ich na dyskach komputerów czy na kartach pamięci w telefonach. Wywołajcie zdjęcia i umieście je w albumach! Dziś mam dla Was prosty i szybki w wykonaniu albumik na zdjecia z torebek śniadaniowych.


Być może pamietacie poprzedni taki albumik, w stylu wakacyjnym. Miał wiele kieszonek i karteczek. Był i tak prosty do wykonania, ale jeśli potrzebujecie, to możecie jeszcze bardziej uprościć i przyspieszyć sobie pracę. Pierwsze uproszczenie to rezygnacja z wszelkich dodatkowych kieszonek i klapek. Jedyne kieszonki w tym albumie to te boczne w kartach, czyli wnętrza torebek.


Drugie uproszczenie to użycie małego bloczka papierów skrapowych. Papiery są spójne i do siebie pasują, nie tracimy czasu na zastanawianie się nad ich doborem. Trzeci sposób to dopasowanie szerokości kart albumu do szerokości papierów.  Papiery w małym bloczku mają długość i szerokość 15,2 cm. Szerokość stron albumu ustalamy na 15,6 cm i dzięki temu przy oklejaniu strony robimy jedno cięcie papieru mniej.


Jeśli każdą stronę będziemy oklejać w całości jednym, dociętym na wysokość papierem, to praca pójdzie nam jeszcze szybciej. Warto jednak wykorzystać ścinki. Nie tylko zużyjemy mniej papierów, ale i urozmaicimy wizualnie nasz album.


W każdą kieszonkę wkładamy prosty tag z białego papieru. Kółka na uchwyty wycięte zostały ze ścinków dziurkaczem. Jeszcze wstążka na wiązanie i gotowe! Albumik spokojnie zmieści zdjęcia 9x13 i mniejsze.

Tak więc nie ma wymówek, że "nie mam czasu", "zrobienie ładnego albumu wymaga mnóstwa czasu" - nożyczki i klej w dłoń i do roboty!

Pozdrawiam serdecznie, Ania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mint dots , Blogger